Vypusťte své dítě na zahradu, na jeho vlastní dětské hřiště

6 listopadu, 2020 by Žádné komentáře

Zahrada kolem domu, to je dnes téměř jediné místo, kde si děti mohou bez jakýchkoliv omezení hrát, skotačit, běhat skákat, prostě se přirozeně hýbat na čerstvém vzduchu. Pobyt na zahradě jim můžete velice zpříjemnit, a to jejich vlastním zahradním hřištěm.

Výhodou, kterou domácí dětské hřiště má, je, že si jej můžete libovolně přizpůsobit podle sebe. A především podle toho, co má vaše dítko rádo. Líbí se mu auta? K domečku jednoduše přimontujete kola a najednou vypadá jako auto. Má oblíbenou barvu? Nic vám nebrání vše jeho preferovaným odstínem přetřít.

Domeček se skluzavkou nesmí na hřišti chybět

Základem každého správného dětského hřiště je skluzavka. Ať už rovně vedoucí nahoru do domečku, zakroucený tobogán nebo samostatně stojící se schůdky. Skluzavky jsou vždy pevné, stabilní, a tedy bezpečné.

Chybět na zahradním hřišti nesmí ani domeček, kam si děti zalezou, kde mohou mít chvilku pro sebe. Takové jejich osobní doupě. Když do něj vedou schůdky, je to ideální. Takový domeček může vypadat jako chaloupka, být vrcholem horolezecké stěny nebo zmenšeninou reálného velkého domu. Čím barevnější a atraktivnější dětské domečky jsou, tím se dětem více líbí.

Dítě si hraje a cvičí zároveň

Dětská hřiště dětem ale neslouží jen pro zábavu. Tím, jak po něm různě šplhá, prolézá, skáče, visí na provazech apod., nevědomky dítě zlepšuje svoji pohybovou šikovnost. Sílí a stává se obratnějším.

Skvělé je, že celé hřiště lze postupně měnit a obohacovat dalšími a dalšími prvky. Přidáte houpačku žebřík, stěnu z provazů, prolézačku, horolezecké úchyty, a vytvoříte tak svému dítěti skutečnou pevnost. Vnitřek domečku pak vybavíte malým nábytkem a spoustou doplňků, jako je tabule, pro kluky volant, pro holky zase domeček na panenky. Téměř cokoliv, na co si jen vzpomenete.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *