Ideální přepravky na ovoce a zeleninu

14 září, 2021 by Žádné komentáře

Přeprava čehokoliv ve velkém množství je náročná na logistiku i materiály. V případě potravin to však platí dvojnásob. Ty totiž mají nějakou dobu trvanlivosti, takže je potřeba je často uchovávat ve specifických podmínkách.Navíc se daleko snáze během cesty znehodnotí, jelikož potraviny bývají měkké a křehké. Proto je nanejvýš důležité používat kvalitní přepravky, třeba ty od společnosti Schoeller Allibert.

Plast se snadno čistí

V dnešním světě není možné přepravovat cokoliv bez dodržování patřičných hygienických standardů. Ty se však často velmi složitě dodržují, což má za následek nejen znehodnocení přepravovaného zboží, ale i mastné pokuty.Z toho důvodu je dobré využívat přepravky na ovoce a zeleninu té nejvyšší kvality. Takové jsou totiž vyrobeny z plastu, který má oproti jiným materiálům obrovské množství výhod. Předně se snadno čistí. Jednoduché odstraňování nečistot je jedním ze základních pilířů přepravy potravin, zvláště těch čerstvých.Pokud by se totiž přepravky nedaly vyčistit dostatečně dobře během krátkého času, mohly by to mít za následek jak zpoždění zásilky, tak i její případnou kontaminaci. A ani jedno nikdo nechce.Z toho důvodu se v současné době primárně používají přepravky na zeleninu a ovoce z plastu. A to jak u nás, tak i ve světě.

Plastové přepravky jsou odolné

I odolnost je u přepravek jedním z nejdůležitějších kritérií. Modely z plastu patří v tomto směru zdaleka k tomu nejlepšímu, co se dnes dá koupit. Samozřejmě, že existují i lepší a mnohem houževnatější materiály, nicméně ty jsou nejen dražší, ale rovněž často nemohou přijít do styku s potravinami.Plast je tedy ideální. Nejenže dokáže přepravované zboží chránit před vodním živlem, ale zároveň i před mechanickým poškozením. Potlučená jablka nebo pomeranče si dnes nikdo za plnou cenu nekoupí.

Kontejnery jsou vhodné pro převoz i ke skladování

Přepravky jsou vhodné přemisťování zboží v menším objemu, nicméně pro přepravu většího množství je lepší zvolit velkoobjemové plastové kontejnery. Vzhledem ke své velikosti jsou vhodné i ke skladování potravin, hlavně ovoce a zeleniny. Navíc jsou konstrukčně řešeny tak, aby bylo jejich dno po celou dobu přepravy co nejméně pohyblivé. Díky tomu se ovoce neotlačí.Ve většině ohledů jsou kvalitnější než tradiční bedny na ovoce ze dřeva. Ty sice mají mnohdy lepší vizuální vlastnosti, nicméně v podstatných věcech zaostávají.Dřevo je dražší a špatně se udržuje. Vyčistit dřevěnou bednu tak, aby to bylo alespoň dostačující, není žádný med. Navíc se bedny na ovoce ze dřeva rychleji opotřebovávají, kvůli čemuž je nutné častěji sahat k jejich výměně. Jedná se tak o zastaralý způsob přepravy. I přesto je stále u některých producentů ovoce a zeleniny pořád používán.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *