Pasivní rodinné domy u Prahy šetří až 90 % nákladů na provoz

1 října, 2020 by Žádné komentáře

Nízkoenergetické a pasivní domy jsou velkým hitem posledních let. Lidé slyší na to, že by mohli ušetřit za provoz, a neváhají si připlatit za realizaci takového bydlení. Počáteční náklady vlastně ani nejsou o tolik vyšší. Například v případě developerského projektu Zelený Zlonín vícenáklady na stavbu pasivních domů dosahují jen 5-15 %.

Zelený Zlonín je unikátní projekt pasivních domů, které se nacházejí 15 minut od centra Prahy směrem na Teplice po D8. Na závěr projektu zde vyroste přes 100 pasivních domů, které se chlubí unikátními stavebními technologiemi, atraktivním architektonickým designem i překvapivou cenou. Aktuálně jsou v prodeji domy z třetí etapy tohoto projektu.

Jaké jsou výhody pasivního bydlení?

Pasivní rodinné domy u Prahy zájemce lákají hlavně nižšími náklady na provoz. To však není jediná výhoda pasivního bydlení. Velmi lákavé je i antialergenní prostředí, stálý přívod čerstvého vzduchu, aniž by v domě byl průvan, nulové teplotní rozdíly v místnosti a příjemná teplota v zimě i v létě. Dá se očekávat, že do budoucna bude toto všechno považováno za standard, dnes tomu tak ale ještě není. Koupí pasivního domu nyní myslíte i na budoucnost, v budoucnu ho určitě lépe prodáte.

Které technologie v domech najdete?

Pasivní rodinné domy Zelený Zlonín využívají hybridní fotovoltaickou elektrárnu, která dokáže uchovávat vyrobenou a nespotřebovanou elektřinu. Vůbec tedy nevadí, že máte větší spotřebu energie večer, když přijdete z práce. Během dne se elektřina nasbírá a uloží do akumulátorů. Pokud jí není dostatek, bere se normálně ze sítě, takže obavy, že budete ve dnech, kdy je zataženo, bez proudu, jsou zcela zbytečné.

Domy jsou vybaveny také inteligentní vzduchotechnikou s rekuperací, jež snižuje tepelné ztráty způsobené vyměňováním vzduchu. Dům je prodáván kompletně vybavený včetně inteligentního ovládání – všechny chytré systémy tedy budete moct ovládat jednoduše elektronicky.

Za projektem Zelený Zlonín stojí developerská společnost McFall Development. Individuální výstavba rodinných domů pod jejich taktovkou probíhá už dlouhá léta, má s ní bohaté zkušenosti a zaměřuje se zejména na nízkoenergetické a pasivní domy, u nichž je možné využít dotaci Nová Zelená úsporám.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *