Vyřešte zastínění elegantně s venkovními roletami

25 listopadu, 2022 by Žádné komentáře

Chcete vyřešit zastínění oken a přemýšlíte, jakou variantu zvolit? Nejdříve si promyslete, jestli chcete spíše venkovní, nebo vnitřní stínění. Od tohoto rozhodnutí se následně odvíjí konkrétní typ zvoleného řešení. V následujícím článku najdete přehled výhod venkovních rolet. Možná právě rolety tak budou přesně tím, co hledáte.

Elegantní a praktické zastínění oken

Venkovní rolety se v poslední době těší velké pozornosti. A to mimo jiné i z toho důvodu, že nabízí praktické použití pro zastínění víceméně jakéhokoliv okna. K dispozici jsou pouzdra i samotné rolety v mnoha různých barvách, což umožňuje elegantní sladění s okenním rámem i celým domem. Instalace rolet se tak v konečném důsledku může stát takovým malým doplňkem s praktickou i estetickou funkcí. A to je ideální kombinace u funkčního stínění oken.

Tepelná i hluková izolace

Primárním účelem venkovních rolet je odstínění slunce a zakrytí výhledu před zvědavými pohledy z vnější strany. Tím to ale určitě nekončí. V zatažené poloze totiž venkovní rolety slouží jako další izolace před únikem tepla. Mezi roletami a oknem totiž vzniká vzduchová kapsa, kam neprostupuje přímo ledový vzduch, takže se povrch oken tolik neochlazuje. Navíc mohou takové rolety pomoci i jako hluková izolace, což oceníte především v případě, když bydlíte u rušné silnice a chcete mít klid.

Mechanické i elektrické ovládání

Moderní venkovní rolety do oken mohou mít dva druhy ovládání. První z nich je varianta, kdy ovládání probíhá mechanickým způsobem přes vypínač na stěně. Druhou variantou je dálkové ovládání, kdy jsou rolety zapojeny v elektřině. Obě varianty mají své výhody, takže záleží na tom, co lépe využijete. Od zvoleného typu ovládání se odvíjí také cena venkovních rolet, i když rozdíly nejsou nijak výrazné.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *