Vyberte si matraci, aniž byste dělali kompromis mezi cenou a kvalitou

23 prosince, 2022 by Žádné komentáře

Současný trh je rozmanitý a poskytuje matrace z různých materiálů, přičemž velké popularitě se těší především varianty z pěny polyuretanové (PUR), termoelastické paměťové a latexové. V následujících řádcích vám prozradíme rozdíly mezi zmíněnými materiály a představíme vám internetový obchod s kvalitními, přitom však cenově přijatelnými matracemi.

Latexová pěna

Latexová pěna se vyrábí vulkanizací tekutého latexu do pevné pěny. Vulkanizační proces příčně spojuje latexové částice se sírou působením tepla a urychlovačů, jako je oxid zinečnatý. Latexová pěna je buď z přírodního latexu z kaučukovníků, nebo syntetického latexu, který se získává z petrochemických produktů.

Latexové matrace poskytují přesnou oporu a okamžitě reagují na každý pohyb. V průběhu noci se tak „nepropadá“ a při zahřátí nezměkne. V noci se tak člověk může přetáčet, aniž by byl narušen jeho spánek. Vhodné jsou hlavně pro osoby spící na boku, protože vyžadují větší poddajnost v oblasti ramen a boků, ale zároveň i větší oporu ve středu těla.

Latexová pěna je jedním z nejodolnějších typů pěny, a proto se z ní vyrábí i hotelové matrace. Dosahuje dokonce vysokých výsledků ve všech testech odolnosti, které simulují dlouhodobé používání.

PUR pěna

Polyuretanová pěna (známá také jako PUR pěna) je nejlevnější a nejméně kvalitní z výše tří uvedených. Tvoří ji především sloučeniny pocházející z petrochemických látek. Spousta výrobců matrací používá PUR pěnu jako vrchní vrstvu pružinové matrace, protože polyuretan je velice levný, nikoliv že by byl extrémně kvalitní.

Bohužel, PUR pěnu je možné díky její nízké hustotě velice snadno stlačit. Existuje několik různých druhů a hustot této pěny. Obecně platí, že polyuretanová pěna s vyšší hustotou je mnohem odolnější, zatímco s nízkou hustotou rychle degraduje.

Matrace z PUR pěny poskytují určitou měkkost a oporu, ovšem v tomto ohledu jsou mnohem lepší termoelastické paměťové a latexové pěny.

Termoelastická paměťová pěna

Paměťová pěna je druh polyuretanové pěny, která však obsahuje přidané sloučeniny, jež mění její vlastnosti. Sice jsou matrace dražší, ovšem můžete si zakoupit v rámci akce matrace 1+1, a tím dostat dvě kvalitní matrace za lepší cenu.

Termoelastická paměťová pěna má „pomalu se pohybující“ vlastnosti, například při stlačení si zapamatuje otisk vaší ruky po dobu několika sekund. Stejně jako PUR pěna, tak i termoelastická paměťová pěna je tvořena sloučeninami z petrochemických látek.

Paměťová pěna je hustší a dražší, avšak poskytuje mnohem lepší vlastnosti, například dokonalou oporu pro tělo. Okamžitě reaguje na změnu polohy a poskytuje stálou oporu.

Hustota paměťové pěny se může značně lišit. Obecně platí, že čím je hustota vyšší, tím je matrace odolnější a kvalitnější.

Jestliže hledáte internetový obchod, kde byste mohli zakoupit kvalitní matrace za dobrou cenu, podívejte se na stránky Bazyl.cz. Jedná se o internetový obchod, který se specializuje na výrobu matrací a prodej doplňků. Prioritou prodejny je spokojenost každého zákazníka, a proto si zakládá na odborném poradenství. Disponuje dokonce vlastní malovýrobou matrací a všechny nabízené matrace prošly náročnými testy zdravotní nezávadnosti, což dokazují certifikáty ÖKO-TEX® Standard 100.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *