Ušetřit za elektřinu lze docela snadno

16 května, 2022 by Žádné komentáře

Elektrická energie už nějaký ten pátek nepatří zrovna mezi ty nejlevnější komodity u nás. Tudíž je dobré s ní šetřit, jak jen to jde. Naštěstí není nutné se kvůli tomu vracet zpátky do středověku a svítit doma loučemi. Existují i daleko sofistikovanější a komfortnější způsoby.

Vypínejte, co se dá

V dobách, kdy byla elektřina k dispozici skoro zadarmo, se skoro ani neoplatilo vypínat elektrospotřebiče ze zásuvky. Současnost je ale zcela odlišná a na každém wattu dnes záleží.

Proto je dobré spotřebiče typu mikrovlnná trouba, potažmo televizor vždy po každém použití vytáhnout ze zásuvky. Jinak totiž často zůstanou ve stand by režimu, kdy je jejich spotřeba sice menší, avšak stále to stojí peníze.

Rovněž je vhodné zaměřit se na zbytečné svícení v pokojích, kde nikdo není. Tento nešvar může při dnešních cenách přijít na stovky, možná i tisíce korun ročně. Také je nezbytné všude nainstalovat spořivá LED světla.

Vyplatí se

Existuje široká škála různých druhů světel, avšak pouze málokterá z nich jsou alespoň podobně efektivní jako právě úsporná osvětlení LED. Koupit se dají v mnoha podobách, nejen jako klasické LED žárovky. Rovněž je možné si pořídit i zářivky, případně stále populárnější LED pásky, jež se dají použít prakticky kdekoliv. Mohou osvětlovat jak kuchyňskou linku, tak třeba i prostor za televizí.

Důležité je, že se jedná o skutečně energeticky velice nenáročné produkty. Proto spotřebovávají jen marginální množství elektřiny, díky čemuž se světlům zvyšuje životnost a zároveň jejich provoz skoro nic nestojí.

Široký výběr

Výběr LED světel je skutečně velice obsáhlý, a tudíž někdy může trvat, než si zájemce vybere ta pravá. Je však vždy lepší zdržet se vybíráním než nemít takřka žádnou volbu. Proto je dobré nakupovat tento druh výrobků pouze v e-shopech typu Siliring, kde je vždy z čeho vybírat. Stačí si jen projít všechny kategorie na webu.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *