Kam na výlet za nejlepšími hamburgery v ČR

27 října, 2021 by Žádné komentáře

Jste fanoušky šťavnatého měkoučkého hovězího masa mezi dvěma křupavými bulkami naditými zeleninou a lahodným dresinkem? Objevujete rádi nové restaurace po celé republice i mimo ni? Pak si nesmíte nechat ujít ani významné jihomoravské město Břeclav. Nejen historické památky a architektonické skvosty vám zde učarují. Najdete tu také skvělé místo pro uspokojení svých gastronomických tužeb.

Procházkou za pořádným jídlem

Město Břeclav leží v jihomoravském kraji zhruba 50 km na jihovýchod od Brna. Dostanete se sem jednoduše autem po dálnici D2, nebo pohodlně vlakem, jelikož je toto město významným železničním uzlem. Pokud se před pořádným jídlem rádi projdete a pokocháte památkami, aby vám pěkně vyhládlo, pak neváhejte navštívit přírodní park Kančí obora, který je jako stvořený pro podzimní procházky. Z pamětihodností zde najdete břeclavský renesanční zámek z 16. století., židovský hřbitov a synagogu, moderní kostel sv. Václava a řadu dalších zajímavých církevních staveb. Až budete mít dost, můžete se po stezce podél Dyje plynule přiblížit k cíli své cesty, kterým je vyhledávané bistro Břeclav, jež nese příhodný název „Mezi Bulky“.

České maso v BIO kvalitě

Jen málo věcí uspokojí milovníka masa tak, jako pořádný hovězí burger. Břeclav je v tomto případě jasnou volbou pro gastronomický výlet. Restaurace Mezi Bulky zde nabízí hamburgery, které obsahují výhradně maso v BIO kvalitě. Odebírají ho totiž od rodinné farmy, která se zaměřuje na ekologický chov skotu. To znamená, že zvířata se celé dny pasou na rozlehlých pastvinách, nejsou stresována, jsou krmena kvalitními krmivy a jejich porážka probíhá humánně. To vše má vliv na výsledný masový produkt. Hovězí je díky absenci stresu mnohem lahodnější, měkčí a obsahuje veškeré vitamíny a látky, které byste v něm čekali. Navíc konzumací takového pokrmu můžete mít čisté svědomí, že jste nepodpořili velkochov, kde zvíře svůj už tak krátký život protrpí.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *