I na koloběžce můžete být rychlí

20 června, 2022 by Žádné komentáře

V současné době patří ekologie mezi přední témata ve společnosti. Snaha alespoň trochu zlepšit naše životní prostředí jde vidět po celém světě a zapojit se můžete také vy, třeba koupí dopravního prostředku, jenž nepředstavuje pro přírodu žádnou velkou újmu. Mezi takové se řadí i elektrokoloběžky.

Jsou skutečně ekologické

Říká se, že elektrické koloběžky nemají pro životní prostředí tak velkou přidanou hodnotou jako klasické verze. Do jisté míry je to pravda, jelikož výroba elektromotorů není vyloženě ekologická. Na druhou stranu se ale nikdo nebude přesouvat po městě na standardní koloběžce, jelikož by nikam nestíhal dojet. Místo toho si vezme auto.

Z toho důvodu má každá používaná elektrokoloběžka pozitivní vliv na přírodu. Jedná se o zelenější alternativu k autům, respektive motorkám.

Vyhnete se provozu

Hlavně ve větších městech nestojí provoz obvykle za nic. V autě můžete snadno uvíznout v zácpě, což v případech, kdy míříte do práce nebo třeba do školy není úplně ideální scénář.

Když však budete místo auta používat elektrokoloběžku, nemusíte se již žádných dopravních zácp bát. Klidně je možné mezi auty snadno prokličkovat, případně prostě chvíli jet po chodníku.

Koloběžka s elektromotorem nikdy ani náhodou nevyvine takovou rychlost jako auta či motorky, proto nemá takové využití mimo obce, avšak ve městech jde o velice efektivní způsob dopravy.

Skladování není problém

Najít místo pro kolo je i ve větším bytě často velká potíž. Nejedná se totiž o žádného drobečka. Koloběžky jsou na tom v tomto ohledu daleko lépe. Mohou se pyšnit mnohem kompaktnějšími rozměry, díky kterým je nemusíte skladovat pouze ve sklepě, případně na balkóně.

Klidně lze takový stroj zaparkovat třeba v předsíni. Mnohé modely jsou navíc do jisté míry skládací, díky čemuž se už zmenší natolik, že vlezou i do větší skříně.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *