Dřevěné terasy z exotických dřevin, či sibiřského modřínu?

Dřevěná terasa spojená s domem se stává standardem. Na sto procent upoutá dechberoucím designem a samozřejmě také praktickou stránkou. Pokud si ji zastřešíte, lze ji využívat kdykoliv během roku.

Ne všichni si potrpí na kýčovitý vzhled trendy materiálů a preferují dřevěné terasy. Na dřevo se můžete spolehnout v každé situaci. Tento přírodní prvek udělá parádu v exteriéru i interiéru. Na venkovní použití jsou však vhodnější dřevěné fasády, prkna a hranoly z exotických dřevin či sibiřského modřínu.

Výhody dřevěné terasy

Na dřevěné terase strávíte mnoho krásných chvil s rodinou i přáteli. Jen kousek od domu se ocitnete na čerstvém vzduchu. Jak už to tak bývá, všechno má své pro a proti. Musíte tak počítat s náročnější údržbou dřevěných prvků. Při odpočinku na terase však na dřinu rychle zapomenete!

Jaké dřevo zvolit?

Na výrobu dřevěné terasy lze použít borovici či smrk, jedná se o cenově přijatelné varianty. Na druhou stranu nemají tak dlouhou životnost a špatně se o ně pečuje. Absolutním hitem je sibiřský modřín dřevo. Není divu, pyšní se vysokou odolností vůči výkyvům počasí a nemusí se nijak povrchově upravovat. Hlavním negativem je však vyšší pořizovací cena. Úzká terasová prkna z českého modřínu jsou rovněž kvalitní, ale sibiřský modřín má něco navíc – přirozenou trvanlivost. Terasové prvky z modřínu odolávají díky vysokému podílu pryskyřice a odpuzují vodu, a proto nepotřebují speciální úpravu.

Exotika hned u domu

Pokud se rozhodnete pro terasu z exotického dřeva, určitě neprohloupíte. Prkna z exotických dřevin vás překvapí mimořádnou odolností a trvanlivostí. Jejich živost je na 30 let. V neposlední řadě se zamilujete do pestré palety nabízených odstínů. Rozhodnout se pro svého favorita bude problém! Při údržbě se nikterak nenadřete a není nutná ani cenově náročná povrchová úprava. Počítejte však s tím, že za kvalitu si musíte připlatit!

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *