Díky perskému koberci dopřejete interiéru luxusní vzhled

18 prosince, 2020 by Žádné komentáře

Milovníci originálních bytových doplňků si na první pohled oblíbí perské koberce, protože z nich vyzařuje kus historie i bohatost kultury perské říše. Už před mnoha lety se s nimi obchodovalo a jejich hodnota je nevyčíslitelná.

Zpátky do Persie

Perský koberec je ručně vázaný z vlněné či hedvábné příze na ručně tkaném podkladu. Do pestrých a nápaditých květinových vzorů se ihned zamilujete! Koberce s vlasem spatřily světlo světa asi 2000 let před n. l. a vyráběly se v dobách slavné Perské říše. Nejstarší dochovaný unikát má svou domovinu na území Íránu a pochází z 16. století. O perské koberce byl vždy obrovský zájem, a dokonce sloužily jako platidlo. Perské koberce najdete ve sbírkách podnikatelů či umělců. Ke spolehlivým íránským značkám patří Isfahán, Kášán, Nain, Tabriz, Heris, Ghom. Skvělá hodnocení mají také kurdistánské značky Bijar a Gabbeh.

Proč jsou tak vzácné?

Výjimečné koberce jsou spjaty s Perskou říší a většinou jsou jejich motivy spojeny s každodenními činnostmi tehdejších lidí anebo popisují dechberoucí perské zahrady s ptáky, květinami. Perská říše byla velice bohatá, a proto není ani stále moderní koberec jednotvárný. Podle jednotlivých vzorů lze snadno rozpoznat, v jaké lokalitě byl model utkán. Charakteristickými barvami jsou zejména vínová, béžová, zelená a tmavomodrá. Někdo by mohl oponovat, že jsou perské koberce drahé, ale na druhou stranu investujete do budoucnosti. Každý produkt je ručně tkaný a originální. Některé se tkají i několik let a nabírají na milionové hodnotě!

Investujte do budoucnosti

Pořiďte si domů jeden z mnoha perských koberců, který vydrží po dlouhá léta a každý den vás potěší svým krásným vzhledem. Mrkněte se na perské koberce Buchara pocházející z íránských, tureckých, pákistánských i afghánských dílen pyšnící se vysokou kvalitou.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *