Chytrá domácnost může být vaším dobrým pánem a sluhou zároveň!

10 listopadu, 2020 by Žádné komentáře

Dokážete si představit domácnost, která hlídá vaši energetickou spotřebu? Domácnost, která vám interiér vytopí ještě před vaším návratem ze zaměstnání? My tedy ano!

Zásuvky, termostaty, spotřebiče, kotel, bojler i zámek. Všechna tato zařízení je možno ovládat centrální jednotkou s obrazovkou. Tu navíc můžete ovládat i svým telefonem či tabletem. Svého času pohádka daleké budoucnosti. Dnes ovšem realita mnoha domácností. Těch chytrých tedy určitě. Chytrá domácnost tak může být i vaším domovem.

Zaměřeno na centrální ovládací jednotku

Centrem veškerého dění je centrální ovládací jednotka. To je něco jako věhlasný CNS (centrální mozek lidstva z jednoho z nejoblíbenějších seriálů současných čtyřicátníků s názvem Návštěvníci). Jejím prostřednictvím můžete topit i svítit. Ale i chladit a stínit. Pokud na ni jednotlivá zařízení napojíte a ony mezi sebou budou komunikovat a synchronně spolupracovat. Centrální ovládací jednotka vám pak rozsvítí i zhasne. Zapne i vypne topení. Nebo klimatizaci. V závislosti na teplotě, kterou v interiéru chcete mít.

Chytrá zásuvka, nebo termostat? Obojí!

Jaká zařízení byste do své chytré domácnosti rádi zapojili? Co takhle chytré osvětlení? Tedy chytré žárovky, LED pásky, ale také nástěnné a stolní lampy? Které se budou rozsvěcet a zhasínat, jak jim nakážete. Respektive, jak nastavíte ve své centrální ovládací jednotce. Ta však může ovládat i váš kotel.

Chytrý termostat a zásuvka

Chytrý termostat detekuje pohyb v místnosti, na základě kterého ohřev zapne, nebo naopak utlumí. Popřípadě ho bude regulovat na podle vaší spotřeby z minulého týdne. A co pak taková chytrá zásuvka, jejímž prostřednictvím zase budete moci ovládat své elektrospotřebiče. Zapnout pračku, myčku na nádobí nebo domácí pekárnu. K snídani pak budete moci servírovat ty nejkřupavější rohlíčky pod sluncem. 

Chytré, že? Jak by také ne, vždyť to je chytrá domácnost!

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *