Bez kvalitního zastřešení se zahradní posezení neobejde

Zahrada do jisté míry může sloužit i jako obývací pokoj. Stačí si vytvořit venkovní posezení s kvalitním nábytkem a dobrým zastřešením.

Pohodlí s kvalitním nábytkem

Aby člověk nemusel sedět na zemi nebo na pařezu, je potřeba ze všeho nejdříve zajistit nábytek. I když jsou vizuální vlastnosti poměrně důležité, daleko podstatnější je v tomto případě odolnost proti různým venkovním živlům.

Zásadní je hlavně schopnost nábytku obstát v nepříliš příznivých venkovních podmínkách, kde běžně prší, sněží, fouká vítr či svítí ostré slunce.

Levnou, avšak dostatečně dobrou volbou, je česká klasika ve formě plastového nábytku. Nemusí se sice líbit každému, nicméně svou práci odvede více než dobře.

Kdo by snad měl zájem o něco na přeci jen vyšší úrovni, měl by se zajímat o nábytek z ratanu. Hodně vydrží, a navíc vypadá bezvadně. Problém může být cena, která je o dost vyšší než v předešlém případě. Ratanový nábytek je ovšem možné sehnat i z druhé ruky. Pak bude levnější.

Robustní altán

Posezení by nemělo být bez vhodné střechy, třeba ve formě altánu. Zahradní altány bývají mnohem robustnější než typově příbuzné pergoly, nicméně je možné si pořídit i menší typ.

Dnes se již nevyrábí pouze modely s podlahou, ale běžně se dají pořídit i verze bez ní. Ty jsou z pochopitelných důvodů levnější a rovněž se také snadněji montují. Kdo však nemá již předem připravenou podlahu, ten by si měl objednat altán s podložím. V konečném důsledku to vyjde nakonec levněji.

Některé altány mají také stěny, nicméně ty se dají snadno dodělat, případně je možné místo nich použít kupříkladu plotové zástěny. Jejich připevnění není žádný problém.

Montáž

Altány se dnes běžně dodávají ve formě prefabrikátů, díky čemuž je snadno postaví i poučený laik. Kdo by však chtěl šetřit síly a nevadí mu si připlatit, může všechnu práci nechat na dodavateli.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *