3 typy zastřešení vhodné k hliníkové pergole

28 února, 2021 by Žádné komentáře

Zastřešení pergoly je velice důležité. Právě to totiž bude určovat, kolik pohodlí si budete během parných nebo deštivých dnů užívat. Níže vám přinášíme hlavní typy zastřešení.

Hliníková pergola je trendem posledních let. A není se čemu divit. Může se pochlubit moderním vzhledem, velkou pevností i životností. Jestliže ale chcete, aby pergola vypadala opravdu dokonale, pak ji musíte zkombinovat s vhodnou střechou. V následujících řádcích vám tedy přinášíme tři návrhy, které můžete využít i při stavbě vaší hliníkové pergoly.

Pevná střecha

Pevná střecha patří mezi klasická řešení. Jedná se totiž o to nejjednodušší, co můžete postavit. Tomu ostatně odpovídá i pořizovací cena. V porovnání s dalšími druhy zastřešení je toto řešení nejlevnější. A to i přesto, že si můžete vybrat z celého zástupu střešního materiálu. Velice oblíbené je především lepené bezpečnostní sklo nebo polykarbonát. Nevýhodou tohoto typu zastřešení je, že si při posezení venku tolik neužijete sluneční paprsky.

Posuvná či rolovací střecha

Hliníková pergola nemusí mít jen pevnou střechu. Pokud si zvolíte možnost posuvného zastřešení, budete mít příležitost manipulovat se střechou, jak se vám zlíbí. To se hodí zejména během letních měsíců, kdy si budete moct snadno nastavit stínění přesně do takové polohy, jakou aktuálně potřebujete. Rolovací nebo posuvná střecha si samozřejmě poradí i s deštěm.

Bioklimatické pergoly

Kromě pevného a posuvného zastřešení je tu ještě třetí možnost. Všichni, kterým výše zmiňovaná řešení nevyhovují mohou zkusit bioklimatické pergoly. Ty tvoří lamely, které je možné naklápět. Díky tomu dosáhnete přesně takového stínění, které v dané situaci potřebujete. Uzavřením pak získáte celistvou střechu. Ta bez problémů odolá i silnému deště nebo intenzivnímu slunečními svitu. Ochrání vás i před návalem sněhu. Užívat si tedy můžete i během zimních měsíců.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *