Jak jsem se stěhoval: čistě, bez škod a za půl dne hotovo

2 listopadu, 2020 by Žádné komentáře

Nedávno do mého života přišla jedna z událostí, které patří k mým nejméně oblíbeným. Stěhování. Malý kamrlík, který jsem několik let používal jako svoji domácí pracovnu, už dosloužil. Málo místa, pocit, že jsem doma, a ne vlastně v práci a dobrá nabídka na externí kancelář mě donutily začít řešit stěhování. Po nedobrých zkušenostech se stěhováním svépomocí jsem se tentokrát rozhodl využít nabídky profesionálů. Z ohlasů, zkušeností a recenzí jsem si vybral Pražské stěhovací služby. A nyní vám mohu prozradit, že šlo o dobrou volbu. Jak tedy mé stěhování probíhalo?

Mé požadavky na stěhování

Na stěhování jsem měl dostatek času, to ale bylo jediné, co mě netlačilo. Obavy jsem měl z bezpečnosti stěhování, přeci jen hodnota vybavení mé kanceláře se pohybuje ve stovkách tisíc. Také jsem se bál, aby takové stěhovací služby nebyly nějak předražené. Znáte to, každá koruna se počítá. A stěhování jsem chtěl mít hotové za jediný den.

Přípravy před stěhováním

Veškeré mé obavy však byly rozprášené. Už to, jak se dva pracovníci, kteří levné stěhování realizovali, pustili do balení mých věcí, posílilo můj klid. Veškerou techniku a elektroniku dokonale zabalili do takových obalů, že bych se snad ani nebál je upustit na zem. Jak se s nimi, pohovkou a mým různě tvarovaným nábytkem točili po schodišti, o tom si mé schopnosti mohou nechat jenom zdát. A kdyby se přeci jen náhodou něco stalo, sjednal jsem si dopředu pojištění odpovědnosti, takže veškerá případná škoda by mi byla uhrazená.

Stěhování na dvě otočky

Když ráno pánové přijeli s menší dodávkou, říkal jsem si, kolikrát s ní asi pojedeme. Nakonec jsme vše zvládli nadvakrát a během pár hodin bylo po starostech.

Úklid a rozmístění nábytku v nové kanceláři

Po vzoru stěhování bytů mi stěhováci dopředu poradili, abych si nakreslil jednoduchý plánek toho, kam chci ve své nové kanceláři rozmístit veškerý nábytek. Den předem jsem si tedy takový nákres vyrobil a ráno jej pánům předal. Když jsem pak přišel do již nastěhované kanceláře, vše bylo tam, kde jsem požadoval. Navíc mě potěšilo, že zde bylo uklizeno, žádný nepořádek po sobě stěhováci nezanechali.

Pokud tedy sháníte stěhování levně, ať už také kanceláře, nebo rovnou celého bytu, už víte, kam se obrátit. Takhle snadno, čistě a elegantně to svépomocí dost pravděpodobně nezvládnete.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *